stopy_refleksologia_refleksologiastop_masaz_deskizycia_akupresura

Twoje stopy są fundamentem Twojego życia! Mateusz Jasiński – Jasny Punkt

 

Na czym stoisz, człowieku? Na stopach! 

 

Twoje stopy są fundamentem Twojego życia — niby to tak oczywiste i trywialne, a człowiek XXI wieku pomimo postępu cywilizacyjnego, jest coraz bardziej odłączony od ciała (siebie) i natury. Gdy stoimy —  stopy stają się fundamentem naszego ciała. Jeśli któryś z elementów stopy jest mechanicznie dysfunkcyjny —  będzie to miało efekt domina — od stóp w górę. Poprzez chodzenie w wąskich butach, które ograniczają naturalne ruchy stopy oraz brak wyzwań ruchowych (chodzenie po płaskich, monotonnych nawierzchniach) nasze stopy stają się coraz słabsze, przez coraz więcej osób doświadcza kontuzji lub dolegliwości bólowych.

Uśpione i leniwe stopy, to… uśpione ciało!


Chcesz w prosty i skuteczny sposób zadbać całościowo o swoje zdrowie?

Zacznij od stóp! Uziemianie (chodzenie boso) oraz praktyka na Deskach Życia jest fenomenalnym narzędziem do wsparcia Twojego zdrowia nie tylko na poziomie fizycznym, ale i… duchowo-mentalnym!
Gwarantuję Ci, że już kilka sekund na Deskach Życia sprawi, że natychmiast wrócisz do mistycznego „tu i teraz”, a nawet najbardziej uporczywe myśli odejdą szybciej niż przyszły. 


Popatrzmy na to czysto przyziemnie… Czy wiesz, że jedna czwarta kości w twoim ciele znajduje się w stopach?
Stopa ma bardzo złożoną strukturę — składa się z 26 kości, 21 mięśni, 33 stawów, ponad 100 ścięgien, a zgrupowane molekuły na zakończeniach wypustek nerwowych, (których jest około 72000 w każdej stopie), są połączone z mózgiem i tym samym z innymi częściami ciała. Jak widzisz, stopy są pełne zakończeń nerwowych, które tworzą istotną sensoryczną pętlę zwrotną łączącą mózg ze stopami i resztą ciała.
Utrzymanie tego systemu stanowi podstawę zdrowego i zrównoważonego systemu naszego doskonałego ciała. 


O znaczeniu stóp w kontekście zdrowia człowieka doskonale wiedzieli Chińczycy. Pierwsze wzmianki o refleksologii datowane są na ok. 5000 lat p.n.e.
Często refleksologię łączy się z chińską teorią meridianów, akupunkturą i akupresurą.
Nic w tym niezwykłego, ponieważ na stopach i dłoniach mamy opisaną mapę narządów całego ciała — stymulując  różne obszary stóp, dłoni i twarzy, pobudzamy narządy wewnętrzne do samoregulacji i usuwania potencjalnych blokad w przepływie energii.

Regularna stymulacja stóp i dbanie o ich „wewnętrzną miękkość” będzie wpływać na masaż Twoich narządów wewnętrznych, a dobry przepływ energii pomiędzy narządami to recepta na wewnętrzną harmonię.

I tego Ci życzę!
JASNY – DOKTOR AKUPUNTKURY
Tweet
 

 

Na co wpływają Deski Życia?

  • w zrzuceniu napięć i poprawie przepływu energii w ciele, 
  • w złagodzeniu skutków stresu, 
  • regularna praktyka pobudza do działania narządy wydzielnicze, układ oddechowy, wspomaga kontrolę nad pęcherzem moczowym i usprawnia pracę jelit
  • W lepszym krążeniu, 
  • usprawniają funkcjonowanie układu nerwowego poprzez otwarcie, odblokowanie szlaków bodźców nerwowych

Twoje stopy to perfekcyjny, biomechaniczny cud!

Warto to docenić poprzez codzienną praktykę.

Zadbaj o to, na czym stoisz, a zobaczysz jak zmieni się Twoje samopoczucie, a w konsekwencji całe życie. 

Na zdrowie!

Jasny – Mateusz Jasiński – Doktor Akupunktury

http://www.jasnypunkt.pl